اطلاعات عمومی کرونا هوشمند

🌷دوست عزیز ایرانی ام با آی پی: 54.236.35.159 به بخش اطلاعات عمومی کرونا هوشمند خوش آمدی 🌷

می خواهی بدونی سالی که متولد شدی، امسال، سال ازدواجت، یا اینکه شوهرت یا خانمت، عشقت یا دوس پسرت یا دوس دخترت متولد سال چه حیوونیه؟!! پس رو <من> کلیک کن
سال مورد نظر :


دوستت دارم عزیزم😘😘😘***😍🙏🏻🌹


Star Promise: Our Commitment to Travel Agents

اطلاعات عمومی علمی

آیا میدانید : فاصله بین مچ دست تا آرنج برابر با طول کف پا است.
آیا میدانید : اندازه قلب هر فرد به اندازه مشت اوست ؟

اطلاعات عمومی اقتصادی

نرخ بهره به بهای پول وام گرفته شده نرخ بهره اطلاق می شود. هرگاه مبلغی پول برای مدت معینی به وام داده شود، مبلغی که در آینده وام گیرنده به وام دهنده می پردازد، بیش از مبلغ دریافتی اولیه خواهد بود. این پرداخت اضافی یا نرخ بهره را می توان به صورت نسبت مابه التفاوت مبلغ دریافتی و مبلغ بازپرداخت در پایان یک دوره معین به کل پول دریافتی بیان کرد. بدین ترتیب هرگاه 100 ریال به وام داده شود و در پایان سال 105 ریال دریافت گردد نرخ بهره سالانه برابر خواهد بود با 5 درصد یا: 05/0 = 100 / ( 100- 105) معمولاً نرخ بهره برای یک سال محاسبه می شود و هرگاه مدت آن مشخص نشود منظور همان دوره سالانه است.

سخنانی زیبا و پندآموز از کوروش کبیر

بعد از حمله اعراب به ایران، روزی یک تازی از یک مرد پارسی پرسید: چرا زنان شما حجاب ندارند؟!! مرد پارسی گفت: "حجاب زنان ما، پلک چشمان مردانمان است."

اشعاری زیبا و کاربردی

هرکس بد ما به خلق گوید/ ما دیده به غم نمی خراشیم
ما خوبی او به خلق گوییم / تا هر دو دروغ گفته باشیم
***
بردی دل من، من از تو آن میخوام/ واز گمشده خویش نشان میخواهم
ﺳﺮﻣﺼﺮﻉ ﻫﺮ ﺑﯿﺖ ﺣﺮﻭﻓﯽ ﺑﺮﺩﺍﺭ/ ﻫﺮ ﺁﻧﭽﻪ ﺷﻮﺩ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺁﻥ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﻢفرمول محاسبه سن تکلیف
محاسبه سن تکلیف


سن تکلیف سنی است که انسان رسما در برابر وظایف دینی مسئولیت پیدا می کند. این سن برای دختران پایان 9 سال قمری و برای پسران پایان 15 سال قمری است اما: عده ای ممکن است بخواهند تاریخ دقیقی که به سن تکلیف رسیده اند یا خواهند رسید را بدانند تا اگر کوتاهی کرده اند جبران نمایند اما چون در شناسنامه تاریخ تولد به شمسی درج می شود و به تکلیف رسیدن از سالهای قمری محاسبه می شود، پس ممکن است عده ای در یافتن روز دقیق مکلف شدن سردرگم شوند.
من برای این افراد راه حل جدیدی سراغ دارم که آنها را از سردرگمی نجات می بخشد:
راه حل من:
چون پسران در پایان 15 سال قمری به سن تکلیف می رسند و با توجه به تفاوت 11 روز سال قمری و شمسی این 15 سال قمری برابر است با 14 سال و 6 ماه و 20 روز از سال شمسی و با توجه به موجود بودن 4 روز دیگر در سالهای کبیسه در این 15 سال پس تاریخ به تکلیف رسیدن پسران می شود: 14 سال و 6 ماه و 24 روز از سال شمسی عدد زیر را به تاریخ تولد مندرج در شناسنامه بیفزایید تا معلوم شود دقیقا از کی مکلف شده یا می شوید:
24/06/14 ( مخصوص سن تکلیف پسران )
و چون دختران در پایان 9 سال قمری به سن تکلیف می رسند و با توجه به تقاوت 11 روز سال قمری و شمسی ، این 9 سال قمری برابر است با 8 سال و 8 ماه و 28 روز از سال شمسی و با توجه به موجود بودن 2 روز دیگر در سالهای کبیسه در این 9 سال ، پس تاریخ به تکلیف رسیدن دختران می شود: 8 سال و 9 ماه تمام از سال شمسی عدد زیر را به تاریخ تولد مندرج در شناسنامه بیفزایید تا معلوم شود دقیقا از کلی مکلف شده یا می شوید:
00/09/08 ( مخصوص سن تکلیف دختران )


فرمول بررسی صحت کد ملی
فرمول تشخیص صحت کد ملی

همه کدهای ملی ۱۰ رقمی هستند.
کدهای ملی که همه ارقام آنها مثل هم باشند معتبر نیستند مثل ۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲
روش اعتبار سنجی کد ملی :
دهمین رقم شماره ملی را ( از سمت چپ ) به عنوان A در نظر می گیریم. [سمت راست ترین عدد = یکان]
یک مقدار B در نظر می گیریم و آن را برابر با =
(اولین رقم * ۱۰) + ( دومین رقم * ۹ ) + ( سومین رقم * ۸ ) + ( چهارمین رقم * ۷ ) + ( پنجمین رقم * ۶) + ( ششمین رقم * ۵ ) + ( هفتمین رقم * ۴ ) + ( هشتمین رقم * ۳ ) + ( نهمین رقم * ۲ ) قرار می دهیم.
مقدار C را برابر با B – [B / 11] * 11 قرار می دهیم. (وقتی B را بر ۱۱ تقسیم کردیم، فقط قسمت صحیح آن را نگه می داریم و از قسمت اعشار آن صرف نظر می‌کنیم. مثلا ۵۰/۱۱ برابر ۴ می‌شود.)
اگر مقدار C برابر با صفر باشد و مقدار A برابر C باشد، کد ملی صحیح است.
اگر مقدار C برابر با ۱ باشد و مقدار A برابر با ۱ باشد، کد ملی صحیح است.
اگر مقدار C بزرگتر از ۱ باشد و مقدار A برابر با ۱۱ – C باشد، کد ملی صحیح است.همراه اول ایرانسل رایتل
کرونا هوشمند اسمارت کرونا